KONTAKT
+48 12 389 20 50
 KATEGORIE
 FILTROWANIE

Ministranci

Posługa ministranta jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino na Ciało i Krew swoją.

Ministranci naszej Parafii służą przy ołtarzu i uczestniczą w comiesięcznych zbiórkach Liturgicznej Służby Ołtarza. Oprócz tego wyjeżdżają na basen, kręgle czy do kina.

Wspierajmy naszych ministrantów i duchowo i materialnie aby mogli się jeszcze bardziej duchowo rozwijać bo może wśród nich jest ten pierwszy - od wielu lat - kapłan z naszej Parafii. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i modlitwę.

W sobotę 3o września 2023 odbył się w Busku-Zdroju w Parafii pw. Świętego Alberta 23 Diecezjalny Dzień Ministranta. Naszą Parafię reprezentowało 13 ministrantów oraz 3 dziewczynki ze scholi.. Centralnym punktem spotkania była Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego - nuncjusza apostolskiego w Ghanie. W homilii ksiądz arcybiskup przypomniał o wielkiej godności ministranta a zarazem o obowiązkach jakie czekają ich nie tylko przy ołtarzu ale i w swoich środowiskach.

W roku duszpasterskim 2023/24  w naszej parafii do Liturgicznej Służby Ołtarza należy 26 chłopców:

1 animator
6 lektorów
18 ministrantów
5 kandydatów

20 listopada 2022 r. na Mszy Świętej o godzinie 10.00 w naszym Sanktuarium rekruci zostali pobłogosławieni do rangi kandydata a kandydaci przyjęci zostali do rangi ministranta, co oznacza że będą posługiwać w komżach i w pełni  realizowac zadania liturgicznej służby przy ołtarzu.

Zbiórki formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, szczególnie dla kandydatów i rekrutów odbywają się raz w miesiącu (w soboty). 

PONIŻEJ WAŻNE TREŚCI DLA MINISTRANTÓW I ICH RODZICÓW ORAZ DLA KAŻDEGO ZAINTERESOWANEGO FORMACJĄ LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA:Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą
więcej »
Intencje-mszalne
Intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE: 2 - 8 PAŹDZIERNIKA 2023 R.
więcej »
Komunikat Konferencji Episkopatu Polski
Stanowisko Konferencji Stałej Episkopatu Polski
więcej »
  1  


  KONTAKT
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 12
32-077 Smardzowice
tel: +48 12 389 20 50
© 2021 Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
Wykonanie web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies.