KONTAKT
+48 12 389 20 50
 KATEGORIE
 FILTROWANIE

Ministranci

Posługa ministranta jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino na Ciało i Krew swoją.

Ministranci naszej Parafii idąc za przysłowiem „w zdrowym ciele zdrowy duch” oprócz formacji duchowej, jednoczą się nie tylko przy ołtarzu ale również biorą udział w treningach piłkarskich.

Ministranci naszej Parafii służąc przy ołtarzu i uczestnicząc w różnych spotkaniach zbierają punkty. Dla tych którzy uzyskają ich najwięcej są przewidziane nagrody. Oprócz tego wyjeżdżają na basen, kręgle czy na mecze do innych Parafii. W każdą sobotę rano gromadzimy się na Sali przy Szkole podstawowej w Cianowicach by szlifować swoje talenty piłkarskie. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Cianowicach za możliwość korzystania z sali.

Wspierajmy naszym ministrantów i duchowo i materialnie aby mogli się jeszcze bardziej duchowo rozwijać bo może wśród nich jest ten pierwszy - od wielu lat - kapłan z naszej Parafii. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i modlitwę.

We wrześniu 2022 r. w Opactwie Cystersów w Jędrzejowie odbył się kolejny już Dzień Ministranta. Naszą Parafię reprezentowało czterech ministrantów. Centralnym punktem spotkania była Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Kalety. W homilii ksiądz biskup przypomniał o wielkiej godności ministranta a zarazem o obowiązkach jakie czekają ich nie tylko przy ołtarzu ale i w swoich środowiskach.

W roku duszpasterskim 2022/23  w naszej parafii do Liturgicznej Służby Ołtarza należy 26 chłopców:

1 animator
6 lektorów
18 ministrantów
5 kandydatów

3 minIstrantów uczestniczy w kursie lektorskim, który przygotoawuje ich do czytania i odpowiedniego rozumienia Bożego Słowa czytanego podczas liturgii. 26 listopada 2022 roku zostaną w Bazylice Katedralnej w Kielcach pobłogosławieni przez księdza Biskupa Jana Piotrowskiego do posługi lektora.

20 listopada na Mszy Świętej o godzinie 10.00 w naszym Sanktuarium rekruci zostali pobłogosławieni do rangi kandydata a kandydaci przyjęci zostali do rangi ministranta, co oznacza że będą posługiwać w komżach i w pełni  realizowac zadania liturgicznej służby przy ołtarzu. W grudniu 2022 r. do grona nowych lektorów zostało pobłogosławionych w Katedrze w Kielcach przez Ks. biskupa Jana Piotrowskiego 3 nowych lektorów z naszej parafii.

Zbiórki formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, szczególnie dla kandydatów i rekrutów odbywają się raz w miesiącu (w soboty). NAJBLIŻSZE SPOTKANIE 18 LUTEGO 2023 ROKU  O GODZ. 16.00 W SALCE PARAFIALNEJ !

PONIŻEJ WAŻNE TREŚCI DLA MINISTRANTÓW I ICH RODZICÓW ORAZ DLA KAŻDEGO ZAINTERESOWANEGO FORMACJĄ LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA:
CZYTELNIA - POSTAWA KLĘCZĄCA

PREZENTACJA O POSTAWACH LITURGICZNYCH

ZDJĘCIA Z DIECEZJALNEGO DNIA MINISTRANTA - JĘDRZEJÓW 2022


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NOWYCH MINISTRANTÓW 2022

Intencje-mszalne
Intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE: 20 - 26 MARCA 2023 R.
więcej »
Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu (12 marca 2023 r.)
więcej »
Komunikat Konferencji Episkopatu Polski
Stanowisko Konferencji Stałej Episkopatu Polski
więcej »
50---lecie-Koronacji-Matki-Bozej-Smardzowickiej
50 - lecie Koronacji Matki Bożej Smardzowickiej
Podsumowanie uroczystości 50 - lecia Koronacji Matki Bożej Smardzowickiej
więcej »
  1  


  KONTAKT
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 12
32-077 Smardzowice
tel: +48 12 389 20 50
© 2021 Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
Wykonanie web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies.