KONTAKT
+48 12 389 20 50
 KATEGORIE
 FILTROWANIE

Ministranci

Posługa ministranta jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino na Ciało i Krew swoją.

Ministranci naszej Parafii służą przy ołtarzu i uczestniczą w comiesięcznych zbiórkach Liturgicznej Służby Ołtarza. Oprócz tego wyjeżdżają na basen, kręgle czy do kina.

Wspierajmy naszych ministrantów i duchowo i materialnie aby mogli się jeszcze bardziej duchowo rozwijać bo może wśród nich jest ten pierwszy - od wielu lat - kapłan z naszej Parafii. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i modlitwę.


W roku duszpasterskim 2023/24  w naszej parafii do Liturgicznej Służby Ołtarza należy 26 chłopców:

4 kandydatów
18 ministrantów
3 lektorów
1 ceremoniarz

W sobotę 30 września 2023 odbył się w Busku-Zdroju w Parafii pw. Świętego Alberta 23 Diecezjalny Dzień Ministranta. Naszą Parafię reprezentowało 13 ministrantów oraz 3 dziewczynki ze scholi.. Centralnym punktem spotkania była Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego - nuncjusza apostolskiego w Ghanie. W homilii ksiądz arcybiskup przypomniał o wielkiej godności ministranta a zarazem o obowiązkach jakie czekają ich nie tylko przy ołtarzu ale i w swoich środowiskach.

26 listopada 2023 r. na Mszy Świętej o godzinie 12.00 w naszym Sanktuarium rekruci zostali pobłogosławieni do rangi kandydata a kandydaci przyjęci zostali do rangi ministranta, co oznacza że będą posługiwać w komżach i w pełni  realizowac zadania liturgicznej służby przy ołtarzu.

6 grudnia 2023 r. na po Eucharystii o godiznie 17.00 w Kościele odbyło się spotkanie z św. Mikołajem Biskupem. Każdy obecny z Ministrantów, Scholi a także dzieci otrzymał od świętego prezent a także była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia.


16 grudnia 2023 r. w sobotę po Eucharystii o 17.00 odbyła się Wigilia Scholi i LSO w salce parafialnej.

10 lutego 2024 r. w sobotę odbył się wyjazd Ministrantów i Scholi do Gojump.

Niżej link do zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1mKjFdDd42uJjY1PTtX0MddHE_utiu7r0?usp=sharing


Zbiórki formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, szczególnie dla kandydatów i rekrutów odbywają się raz w miesiącu (w soboty). 


PONIŻEJ WAŻNE TREŚCI DLA MINISTRANTÓW I ICH RODZICÓW ORAZ DLA KAŻDEGO ZAINTERESOWANEGO FORMACJĄ LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA:


______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej
więcej »
Intencje-mszalne
Intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE: 20 - 26 MAJA 2024 R.
więcej »
  1  


  KONTAKT
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 12
32-077 Smardzowice
tel: +48 12 389 20 50
© 2021 Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
Wykonanie web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies.