Ministranci

Posługa ministranta jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino na Ciało i Krew swoją.

Ministranci naszej Parafii służą przy ołtarzu i uczestniczą w comiesięcznych zbiórkach Liturgicznej Służby Ołtarza. Oprócz tego wyjeżdżają na basen, kręgle czy do kina.

Wspierajmy naszych ministrantów i duchowo i materialnie aby mogli się jeszcze bardziej duchowo rozwijać bo może wśród nich jest ten pierwszy - od wielu lat - kapłan z naszej Parafii. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i modlitwę.

W roku duszpasterskim 2023/24  w naszej parafii do Liturgicznej Służby Ołtarza należy 26 chłopców:

4 kandydatów
18 ministrantów
3 lektorów
1 ceremoniarz

W sobotę 30 września 2023 odbył się w Busku-Zdroju w Parafii pw. Świętego Alberta 23 Diecezjalny Dzień Ministranta. Naszą Parafię reprezentowało 13 ministrantów oraz 3 dziewczynki ze scholi.. Centralnym punktem spotkania była Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego - nuncjusza apostolskiego w Ghanie. W homilii ksiądz arcybiskup przypomniał o wielkiej godności ministranta a zarazem o obowiązkach jakie czekają ich nie tylko przy ołtarzu ale i w swoich środowiskach.

26 listopada 2023 r. na Mszy Świętej o godzinie 12.00 w naszym Sanktuarium rekruci zostali pobłogosławieni do rangi kandydata a kandydaci przyjęci zostali do rangi ministranta, co oznacza że będą posługiwać w komżach i w pełni  realizowac zadania liturgicznej służby przy ołtarzu.

6 grudnia 2023 r. na po Eucharystii o godiznie 17.00 w Kościele odbyło się spotkanie z św. Mikołajem Biskupem. Każdy obecny z Ministrantów, Scholi a także dzieci otrzymał od świętego prezent a także była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

16 grudnia 2023 r. w sobotę po Eucharystii o 17.00 odbyła się Wigilia Scholi i LSO w salce parafialnej.

10 lutego 2024 r. w sobotę odbył się wyjazd Ministrantów i Scholi do Gojump.

Niżej link do zdjęć:

Zbiórki formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, szczególnie dla kandydatów i rekrutów odbywają się raz w miesiącu (w soboty).

PONIŻEJ WAŻNE TREŚCI DLA MINISTRANTÓW I ICH RODZICÓW ORAZ DLA KAŻDEGO ZAINTERESOWANEGO FORMACJĄ LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA:

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________