KONTAKT
+48 12 389 20 50
 KATEGORIE
 FILTROWANIE
W naszej parafii istnieje 12 kół różańcowych sióstr i 1 koło różańcowe braci. Działalność tych kół polega na codziennym odmawianiu przez siostry i braci wyznaczonej tajemnicy różańca. Ta praktyka w Kościele katolickim jest znana od dawien dawna.

Drugą formą działalności naszych Wspólnot Żywego Różańca to wspólne odmawianie różańca w każdą niedzielę, uroczystości i święta tuż przed sumą o godz. 12.00. Każde koło różańcowe w wyznaczonym terminie przewodniczy modlitwie. Dzięki temu budujemy jedność parafii i realizujemy wezwanie Matki Bożej z objawień w Lourdes i Fatimie: „Odmawiajcie różaniec i pokutujcie za grzechy całego świata”. Jest jeszcze jedna bardzo ważna racja tej praktyki: jesteśmy parafianami Matki Bożej Różańcowej, co nas wszystkich parafian zobowiązuje do kultu tej pięknej modlitwy. Od sześciu lat, po kilku dziesięciu latach przerwy, powróciła ta forma modlitwy różańcowej do naszego sanktuarium. Cieszymy się, że jest coraz lepiej w tej dziedzinie odmawiania wspólnie różańca świętego w naszym sanktuarium.

Odmawiajcie różaniec i pokutujcie za grzechy całego świata

Następną formą odmawiania różańca jest nabożeństwo fatimskie. Wspólne spotkania praktykujemy od maja do października każdego 13 dnia miesiąca. Zapraszamy różnych księży, którzy przewodniczą naszej wspólnej modlitwie różańcowej. Te spotkania zostały wprowadzone przed pięciu laty. Siostry i bracia różańcowi po zakupieniu figury Matki Bożej z Fatimy pod przewodnictwem ks. kanclerza dr Andrzeja Kaszyckiego dały początek nowej formie maryjnej pobożności w naszej parafii. Od 13 maja 2007 roku rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej z Fatimy. Matka Boża w znaku figury fatimskiej nawiedziła wszystkie rodziny wzbudzając wzrost pobożności naszych parafian.

Peregrynacja trwała ponad rok i wtedy zrodziło się nabożeństwo do Matki Bożej Smardzowickiej. W każdą środę przed Mszą św. o godz. 17.00 modlimy się przez Jej wstawiennictwo. Napisane prośby i dziękczynienia wkładane do przeznaczonej do tego skrzynki przedstawiamy Bogu w tym nabożeństwie.

Odbywają się również spotkania każdego koła różańcowego z ks. proboszczem. Mają one miejsce najczęściej w miesiącu wrześniu. Przygotowujemy się wówczas do miesiąca października – czasu szczególnie poświęconego modlitwie różańcowej. Mobilizujemy się do codziennego odmawiania różańca świętego w sanktuarium. Ta forma modlitwy niesie z sobą wielkie przesłanie, rozważanie tajemnic życia Jezusa i Maryi Jego Matki oraz wprowadza nas do pogłębienia wiary.

Cały różaniec dzisiaj składa się z 20 tajemnic, które ukazują całe życie Jezusa. Wchodzimy w bliski kontakt osobowy tzn. przyjaźń i miłość z Jezusem. Aby tak głęboko rozważać całe życie Jezusa, potrzeba systematyczności i wyciszenia, bo wtedy nie „klepiemy”, ale rozważamy tajemnice życia Jezusa, a w tym pomaga nam Maryja, która „zachowywała i rozważała w swoim sercu” całe zbawcze dzieło miłości Boga do człowieka, kontemplowała oblicze Syna Bożego. Tak nie dawno nasz umiłowany papież Jan Paweł II zostawił nam nowe tajemnice światła, bo rozmiłowany w modlitwie różańcowej, jako prorok naszych czasów ukazał, że w historii życia Pana Jezusa była wielka przerwa tzn. od tajemnicy Znalezienia Jezusa w świątyni, aż do Modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu. Tę przestrzeń życia naszego Zbawiciela, czyli ciche życie w Nazarecie, i rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa uzupełniają tajemnice światła. Zastanówmy się ile mamy jeszcze do zrobienia w dziedzinie odmawiania w sposób głęboki różańca...

Zachęcamy do odmawiania różańca także nasze rodziny w całej naszej parafii aby i tam wzrastała wiara i wzajemna miłość. Zapraszamy do organizowania nowych kół różańcowych wśród dzieci i młodzieży.
Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej
więcej »
Intencje-mszalne
Intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE: 20 - 26 MAJA 2024 R.
więcej »
  1  


  KONTAKT
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 12
32-077 Smardzowice
tel: +48 12 389 20 50
© 2021 Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
Wykonanie web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies.