KATEGORIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

26 MAJA  2024 R.

1. W środę, 29 maja, patronuje nam, św. Urszula Ledóchowska, zakonnica, założycielki zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.

2. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00. Nie ma sumy o godz. 12.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 w uroczystej procesja wyruszymy do 4 ołtarzy:

pierwszy przed domem pp. Danuty i Tadeusza Sobuckich

drugi przed domem pp. Anny i Andrzeja Puchalskich

trzeci przed domem pp. Teresy i Roberta Krztoniów

czwarty przy Remizie Strażackiej u św. Floriana

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów (próba w środę po Mszy Św. o godz. 18.00), dzieci komunijne i rocznicowe w ich pięknych strojach, ministrantów, asystę, Druhów Strażaków. Jednostkę z Cianowic prosimy o pełnienie służby porządkowej.

3. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy uczestniczyli codziennie po Mszy Św. godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała, w niedzielę po sumie.

4. W piątek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy modlić się w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 11.30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, 01 czerwca, we wspomnienie, św. Justyna, męczennika i Międzynarodowy Dzień Dziecka, pielgrzymka do Częstochowy na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca. Wyjazd spod kościoła o godz.7.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00, a po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu różaniec i nabożeństwo czerwcowe.

7. W przyszłą niedzielę, 02 czerwca, w Święto Dziękczynienia, po Mszach Św. ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć ubogie parafie z naszej diecezji w pracach remontowo – budowlanych.

8. W sobotę, 08 czerwca, XVIII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii do soboty włącznie.

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi: mamom, dzieciom,

solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

ks. Zdzisław Sideł

Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej
Intencje-mszalne
INTENCJE MSZALNE: 20 - 26 MAJA 2024 R.

Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
32-077 Smardzowice