KONTAKT
+48 12 389 20 50
 KATEGORIE
 FILTROWANIE

Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

22 MAJA 2022 R. 


1. W poniedziałek, 23 maja, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

 

2. We wtorek, 24 maja, czcimy Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych oraz przeżywamy Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

 

3. W środę, 25 maja, po Mszy św. o godz. 18.00, nowenna do Matki Bożej Smardzowickiej

 

4. W czwartek, 26 maja, we wspomnienie św. Filipa Nereusza, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

 

5. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu, pielgrzymka dziękczynna dzieci komunijnych i rocznicowych na Jasna Górę i do Leśniowa. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.45.

 

6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się w intencji rodzin, które przeżyły w minionym tygodniu peregrynację Pani Smardzowickiej i różańca, pamiątki beatyfikacji Prymas Stefana Wyszyńskiego.

 

7. Za tydzień w niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 29 maja, o godz. 10.00 I rocznica Komunii Świętej dzieci z klas 4. W środę i w czwartek próby dla nich po Mszy Św. godz. 18.00; także w czwartek od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

8. . Przypominamy o przyniesieniu pisemnej pracy o patronie do bierzmowania.

 

9. W sobotę, 04 czerwca, pielgrzymka do Częstochowy na II Ogólnopolski Kongres Różańcowy oraz X Ogólnopolską Pielgrzymkę ŻR. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Wyjazd spod kościoła o godz.7.00.

 

10. Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium w tygodniu po Mszy Św. o godzinie 18.00, w niedzielę przed sumą ( w kaplicy o godz.19.00 ). Zachęcamy do śpiewu litanii Loretańskiej także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.


11. 
Kandydatów, którzy sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjmą w naszej parafii 8 czerwca o godz. 18.00, prosimy o wykonanie ostatniej pracy pisemnej pt. "Mój patron bierzmowania - dlaczego wybieram jego imię?" Praca ma być wykonana odręcznie na temat świętej lub błogosławionej osoby, której imię wybieram do sakramentu bierzmowania. Pracę należy oddać tydzień przed przyjęciem sakramentu. Kandydatom przypominamy, że próby przed sakramentem bierzmowania będą miały miejsce w kościele między 30 maja a 7 czerwca o 18.45. Obecność obowiązkowa.


 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

 

Proboszcz

 

Ks. Zdzisław Sideł

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 


Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną (22 maja 2022 r.)
więcej »
Intencje-mszalne
Intencje mszalne
INTENCJE: 23 - 29 MAJA 2022 R.
więcej »
INFORMACJE O PEREGRYNACJI
Peregrynacja z racji 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Smardzowickiej
więcej »
  1  


  KONTAKT
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 12
32-077 Smardzowice
tel: +48 12 389 20 50
© 2021 Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
Wykonanie web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies.