KONTAKT
+48 12 389 20 50
 KATEGORIE
 FILTROWANIE
 
Formacja Oazy Dzieci Bożych jest w szczególny sposób związana z liturgią. Jest można powiedzieć gałęzią, pierwszym etapem formacji Ruchu Światło – Życie założonego przez polskiego księdza Franciszka Blachnickiego. Założyciel Ruchu Ojciec Franciszek Blachnicki rozpoczynał swoją pracę z ministrantami już w latach 50. i posłużyła mu ona później do opracowania całościowego programu formacyjnego obejmującego dzieci, młodzież i dorosłych.

Oaza Dzieci Bożych rozpoczyna się po Pierwszej Komunii Świętej, od trzeciej klasy szkoły podstawowej. W procesie formacyjnym uczestnicy są przygotowywani do poprawnego pełnienia funkcji liturgicznych, do rozumienia czynności i akcji liturgicznej oraz do prowadzenia chrześcijańskiego życia. To odniesienie do życia nosi też nazwę „liturgia życia” - nie jest bowiem możliwa formacja odrywająca jedną sferę życia chrześcijanina (liturgia) od drugiej (codzienność, życie).

W chwili obecnej uczestniczy w niej kilkanaścioro dzieci. Zachęcamy wszystkie dzieci do włączenia się w to dzieło. W naszej Parafii spotkania odbywają się w soboty co dwa tygodnie. Na spotkaniach oazowych poprzez rozważanie Słowa Bożego jak i różnego rodzaju zabawy staramy się lepiej zrozumieć co znaczy być Dzieckiem samego Boga i jak my jako Dzieci Boga mamy żyć by zasłużyć na to miano.
Intencje-mszalne
Intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE: 20 - 26 MARCA 2023 R.
więcej »
Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu (12 marca 2023 r.)
więcej »
Komunikat Konferencji Episkopatu Polski
Stanowisko Konferencji Stałej Episkopatu Polski
więcej »
50---lecie-Koronacji-Matki-Bozej-Smardzowickiej
50 - lecie Koronacji Matki Bożej Smardzowickiej
Podsumowanie uroczystości 50 - lecia Koronacji Matki Bożej Smardzowickiej
więcej »
  1  


  KONTAKT
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 12
32-077 Smardzowice
tel: +48 12 389 20 50
© 2021 Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
Wykonanie web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies.