KONTAKT
+48 12 389 20 50
 KATEGORIE
 FILTROWANIE

50 - lecie Koronacji Matki Bożej Smardzowickiej

Odpust zupełny dla pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Pani Smardzowickiej w roku Jubileuszu 50 - lecia koronacji Cudownego Obrazu - do pobrania w formacie pdf.
 

 

Cała jesteś piękna, Pani Smardzowicka!

Rumieńcami twarzy, koron złocistością,

szaty czerwienią, zadumą, uśmiechem,

miłością w spojrzeniu i dobrocią rąk.

 

W sobotę 27 sierpnia 2022 roku w Sanktuarium w Smardzowicach miały miejsce centralne Uroczystości Jubileuszu 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Różańcowej oraz Diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie rozpoczął: montaż słowno – muzyczny o bł. Stefanie Wyszyńskim, przygotowany przez wikariusza ks. Łukasza Duraja wraz z młodzieżowym zespołem muzycznym. Kolejnym punktem było świadectwo państwa Korneckich o łaskach otrzymanych przez wstawiennictwo Matki Bożej Smardzowickiej i Św. Rity.

Bezpośrednim przygotowaniem do Mszy świętej była modlitwa różańcowa z bł. Prymasem Tysiąclecia, której przewodniczył Ks. Prof. Stanisław Dyk – prowadzący przez ostatni tydzień misje ewangelizacyjne w Smardzowicach. Przed rozpoczęciem liturgii p. minister Wojciech Kolarski przeczytał list gratulacyjny od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i przekazał dar dla Sanktuarium: biało – czerwona flagę,

Koncelebrowanej Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Jan Piotrowski - Ordynariusz Kielecki, w asyście kapłanów, przedstawicieli Kurii diecezjalnej, profesorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, księży dziekanów i proboszczów; z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych, województwa i powiatu oraz licznie zgromadzonych parafian oraz pielgrzymów z różnych części naszej diecezji. Podczas Mszy św. Ks. Bp Jan Piotrowski poświęcił nową nastawę ołtarza Matki Bożej Smardzowickiej, w homilii wskazał, jak ważny jest przykład Prymasa Tysiąclecia bł. Stefana Wyszyńskiego w dzisiejszych czasach, cytował też fragmenty kazania wygłoszonego przez niego 27 sierpnia 1972 roku, kiedy wraz z Kardynałem Karolem Wojtyłą – Świętym Janem Pawłem II koronował obraz Pani Smardzowickiej. Podkreślił również, jak istotna jest odwaga chrześcijańska i obrona przed profanacjami świątyń, miejsc i przedmiotów świętych, odnosząc to do faktu, że korony Matki Bożej Smardzowickiej po niedługim czasie od koronacji zostały skradzione i pocięte. Udało się je jednak odnaleźć i obecnie znajdują się w gablotach z wotami za cuda wymodlone przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego w odnowionym prezbiterium Sanktuarium. Na zakończenie Eucharystii po podziękowaniach ks. prob. Zdzisława Sideła, ks. bp Jan Piotrowski uhonorował specjalnymi medalami zasłużonych przedstawicieli parafii Smardzowice i udzielił Papieskiego Błogosławieństwa wraz z odpustem zupełnym zgromadzonym tego dnia wiernym.

Wydarzenie uświetnił także koncert Maryjny Reprezentacyjnej Orkiestry Cianowic oraz Piknik Rodzinny z licznymi atrakcjami i konkursami dla dzieci i młodzieży; stoiska pań z Kół Gospodyń Wiejskich oraz pokaz sprzętu wyposażenia wojskowego przygotowany przez Jednostkę Strzelecką Niepodległość i Wojskową Akademię Techniczną z Warszawy. Na uwagę zasługuje jubileuszowy dar odpustu zupełnego udzielony przez Stolicę Apostolską dla pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Smardzowickiej do 31 października 2023 roku. Serdecznie zapraszamy.
 

Cała jesteś piękna, Królowo Różańca Świętego!

Dzieciątkiem w ramionach,

Jego małą rączką trzymającą świat,

miłowaniem wielkim,

wybraniem swoim i pokornym TAK.


Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą
więcej »
Intencje-mszalne
Intencje mszalne
INTENCJE MSZALNE: 16 - 23 CZERWCA 2024 R.
więcej »
  1  


  KONTAKT
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 12
32-077 Smardzowice
tel: +48 12 389 20 50
© 2021 Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
Wykonanie web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies.