KONTAKT
+48 12 389 20 50
 KATEGORIE
 FILTROWANIE

Ministranci

Posługa ministranta jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino na ciało i Krew swoją.

Ministranci naszej Parafii idąc za przysłowiem „w zdrowym ciele zdrowy duch” oprócz formacji duchowej, jednoczą się nie tylko przy ołtarzu ale również biorą udział w rozgrywkach w Diecezjalnej Lidze Ministranckiej o Puchar Księdza Biskupa Ordynariusza. Grając z drużynami z innych parafii występują w strojach typowych dla naszej Parafii ( w kolorze niebieskim - Maryjnym) zakupionymi w większości z ofiar parafian składanych na rzecz ministrantów w każdy Pierwszy Piątek. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć naszej drużyny.

Ministranci naszej Parafii służąc przy ołtarzu i uczestnicząc w różnych spotkaniach zbierają punkty. Dla tych którzy uzyskają ich najwięcej są przewidziane nagrody. Oprócz tego wyjeżdżają na basen, kręgle czy na mecze do innych Parafii. W każdą sobotę rano gromadzimy się na Sali przy Szkole podstawowej w Cianowicach by szlifować swoje talenty piłkarskie. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Cianowicach za możliwość korzystania z sali.

Wspierajmy naszym ministrantów i duchowo i materialnie aby mogli się jeszcze bardziej duchowo rozwijać bo może wśród nich jest ten pierwszy - od wielu lat - kapłan z naszej Parafii. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i modlitwę.Dnia 12 września w Opactwie Cystersów w Jędrzejowie odbył się kolejny już Dzień Ministranta. Naszą Parafię reprezentowało ośmioro ministrantów – najwięcej z naszego Dekanatu. Centralnym punktem spotkania była Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. W homilii ksiądz biskup przypomniał o wielkiej godności ministranta a zarazem o obowiązkach jakie czekają ich nie tylko przy ołtarzu ale i w swoich środowiskach.
Zmarl-Sp--Ks--Kordian-DUDA
Zmarł Śp. Ks. Kordian DUDA
Pogrzeb Śp. +Ks. Kordiana DUDY
więcej »
Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą (18 września 2022 r.)
więcej »
Intencje-mszalne
Intencje mszalne
INTENCJE: 19 - 25 WRZEŚNIA 2022 R.
więcej »
50---lecie-Koronacji-Matki-Bozej-Smardzowickiej
50 - lecie Koronacji Matki Bożej Smardzowickiej
Podsumowanie uroczystości 50 - lecia Koronacji Matki Bożej Smardzowickiej
więcej »
  1  


  KONTAKT
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 12
32-077 Smardzowice
tel: +48 12 389 20 50
© 2021 Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
Wykonanie web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies.