KONTAKT
+48 12 389 20 50
 KATEGORIE
 FILTROWANIE

INFORMACJE O PEREGRYNACJI

  

Peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Smardzowickiej i różańca, pamiątki beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego

 

 

Przygotowanie w rodzinie: W dniu przyjęcia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Smardzowickiej i różańca, pamiątki beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego lub w inny dzień poprzedzający rodzina powinna przystąpić do sakramentu Pokuty i uczestniczyć w Eucharystii, aby w ten sposób owocnie przeżyć czas modlitwy. W wybranym miejscu mieszkania należy przygotować domowy ołtarzyk, na którym powinny się znajdować: biały obrus, krzyż, Pismo Święte, świece oraz kwiaty.

Dzień przyjęcia: Przyjęcie kopii Obrazu, różańca i modlitewnika dokonuje się o godz. 19.30. Jeżeli Obraz i koronka przekazywane są z sąsiedztwa, cała rodzina odświętnie ubrana przyjmuje sąsiadów niosących kopię Obrazu i różaniec. W tym czasie wszyscy śpiewają pieśń Zawitaj Królowo Różańca świętego. Następnie wszyscy zajmują miejsca wokół domowego ołtarzyka. Rodzina przyjmująca kopię Obrazu i różaniec wraz z sąsiadami odmawia jedną z tajemnic światła. Modlitwę kończymy pieśnią, np. Zdrowaś Maryjo, Bogarodzico.

Różaniec w rodzinie: Tego samego wieczoru, około godz. 20.00 cała rodzina odmawia jedną część różańca (5 tajemnic), przypadającą na dany dzień ( tajemnice radosne – poniedziałek i sobota, tajemnice światła – czwartek, tajemnice bolesne – wtorek i piątek, tajemnice chwalebne – środa i niedziela ) oraz Litanię Loretańską. O godz. 21.00 rodzina domownicy odmawiają modlitwę do Matki Bożej Smardzowickiej, zawierzając Jej całą rodzinę. Następnie wszyscy śpiewają Apel Jasnogórski. Cały wieczór winien być przeżyty w skupieniu i refleksji, bez włączania internetu, telewizora i radia. Zachęca się rodzinę do lektury Pisma Świętego oraz kazania wygłoszonego przez Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego podczas koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzowickiej

Dzień przekazania: Przez cały dzień kopia Obrazu i różaniec pozostają na domowym ołtarzyku. W ciągu dnia, w zależności od wolnego czasu, poszczególni członkowie rodziny mogą indywidualnie odmówić wybrane tajemnice różańca; np. przed pójściem do pracy lub po powrocie ze szkoły. W godzinach wieczornych, np. o godz. 18.30, cała rodzina odmawia wspólnie część różańca przypadającą na dany dzień oraz Litanię Loretańską. Na zakończenie śpiewa się pieśń Różańcowa Pani lub O Maryjo, żegnam Cię. Następnie, z zapalonymi świecami rodzina zanosi Obraz i różaniec do sąsiadów, śpiewając Po górach, dolinach. Przekazanie Obrazu i koronki sąsiadom i wspólna modlitwa stanowi także okazję do podziękowania za okazaną pomoc i dobroć, a także do uczynienia gestu przebaczenia czy przeproszenia, jeśli jest taka potrzeba. W soboty na Mszy św. dziękczynnej o godz. 18.00, będziemy modlić się w intencji rodzin, które przeżyły peregrynację w minionym tygodniu. Serdecznie zapraszamy.

Plan peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Smardzowickiej i różańca, pamiątki beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego
 

 

OBRAZ I

Szczodrkowice: Zagardle - od rodz. Słabońskich (Nr 132) w stronę rodz. Kowalczyk (Nr 135), potem drogą w stronę Naramy do rodz. Woźniak (Nr 174). Następnie z powrotem domy w stronę kaplicy, przejście na ul. Szczodrkowicką, od skrzyżowania od rodz. Górka (Nr 1) przez centrum miejscowości po obu stronach w kierunku ul. Krakowskiej do rodz. Kociarz.

 

OBRAZ II

Szczodrkowice: od rodz. Dulińskich (Nr 151) domy Na Łąkach, potem do góry w stronę Dąbek: droga Na Przyczki. Następnie drogą od rodz. Osika (Nr 168) do końca i powrót na główną drogę w Dąbki po obu stronach, aż do rodz. Zdybał (Nr 91).

 

OBRAZ III

Cianowice D.: Marianów prawa i lewa strona od rodz. Jankowskich (Nr 96) do rodz. Zdybał (Nr 1).

 

 

OBRAZ IV

Cianowice D.: ul. Długa prawa i lewa strona od rodz. Zgoda do rodz. Lebiedż. Następnie ul. Słoneczna-Skałki: od rodz. Zdybał do rodz. Skwara

 

OBRAZ V

Cianowice D.: Al. Parkowa, 4 domy od ul. Krakowskiej od rodz. Zdybał. Następnie ul. Szkolna od rodz. Brylskich do rodz. Borkowskich. Potem powrót do ul. Stawowej: od rodz. Walczak do rodz. Litewka. Następnie przejazd do Cianowice D.: ul. Leśna, Łąki od rodz. Flisów do rodz. Czerny .

 

OBRAZ VI

Cianowice D. - Poręba: prawa i lewa strona od Skały: od rodz. Krowickich do rodz. Kowalczyk. Następnie od Marianowa: ul. Krakowska do Szczodrkowic: prawa i lewa strona od rodz. Kasprzyk do rodz. Orczyk.

 

OBRAZ VII

Niebyła: od rodz. Kotowscy do rodz. Rosa. Następnie Cianowice M.: ul. Krakowska w stronę Skały od rodz. ul. Krakowska od. rodz. Kowalczyk do rodz. Piekarów . Następnie Cianowice M.: ul. Spacerowa od rodz. Gołkowskich do rodz. Pechta.

 

 

Obraz VIII

Świńczów: od rodz. Zaręba do rodz. Sojków. Następnie przejazd: od rodz. Domagałów do rodz. Ratoniów.

  

 

Obraz IX

Maszyce: od rodz. Jabłońskich (Nr 88) do rodz. Indyka (Nr 26) przejazd do Smardzowice: od rodz. Cieślików (Nr 10), Warszawka, ul. Spacerowa, Wołówka i Podmaszyckie, ul. Krakowska do rodz. Dulińskich (Nr 103).

 

Obraz X

Maszyce: od Mogiełek - rodz. Derdaś (Nr 83); droga Boroniowa do rodz. Kwinta (Nr 27). Następnie Brzezinki: od rodz. Żurek (Nr 30a) do rodz. Korpała (105)

 

Obraz XI

Smardzowice: ul. Zamkowa prawa i lewa strona / od rodz. Kaperów (Nr 19), ul. Widokowa, powrót do ul. Zamkowej do rodz. Jasaków (Nr 71). Następnie przejazd do Smardzowic-Miotełka: ul. Ojcowska od rodz. Bednarków (Nr 57), powrót do ul. Szkolnej; od rodz. Rybka (Nr 107) do rodz. Piwowarczyków (Nr 24).

 

Obraz XII

Smardzowice: ul. Krakowska od. rodz. Grzybowskich ( Nr 7), ul. Kościelna: prawa strona do rodz. Sala (Nr 110) . Następnie przejazd do Cianowice M.: ul. Smardzowicka: od Ośrodka Zdrowia - rodz. Dudek (Nr 1) do rodz. Hermanów (Nr 60).

 

Obraz XIII

Smardzowice: ul. Krakowska od. rodz. Jakubków (Nr 12), ul. Szkolna, ul. Kościelna: lewa strona do rodz. Dudzińskich (Nr 117). Następnie przejazd do Maszyc – Podgóry – od rodz. Krzynówków (Nr 73) do rodz. Knapików (Nr 1 ).

 

Ważne informacje:

 

W razie wątpliwości, gdzie przekazać Obraz, różaniec i modlitewnik, prosimy o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za trasę peregrynacji oraz o wysłanie do nich SMS w poniedziałek, z adresem, pod którym aktualnie znajduje się Wizerunek Maryi i różaniec - pamiątka beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego. Jeżeli któryś dom został pominięty, należy do niego wrócić.

 

Obraz I i II - p. Paweł Niewiadomski 696 464 969 - Szczodrkowice

Obraz III, IV, V i VI - p. Katarzyna Basta 531 044 074 - Cianowice

Obraz VII i VIII - p. Andrzej Piskorz 798 207 293 - Świńczów i Niebyła

Obraz IX i X - p. Zbigniew Wąsik 605 922 881- Maszyce

Obraz XI, XII i XIII - p. Maria Knapik 514 288 876 lub12 389 20 69 - Smardzowice


 

Niech zaproszenie Matki Najświętszej do naszej codzienności i wstawiennictwo bł. Stefana Wyszyńskiego chroni nasze domy, przemieni relacje rodzinne, ożywi działalność Róż Żywego Różańca, umocni naszą wiarę i łączność z Chrystusem.

 

 

  
Ogloszenia-duszpasterskie
Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną (22 maja 2022 r.)
więcej »
Intencje-mszalne
Intencje mszalne
INTENCJE: 23 - 29 MAJA 2022 R.
więcej »
INFORMACJE O PEREGRYNACJI
Peregrynacja z racji 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Smardzowickiej
więcej »
  1  


  KONTAKT
Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej
ul. Kościelna 12
32-077 Smardzowice
tel: +48 12 389 20 50
© 2021 Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach
Wykonanie web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies.