Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu

1. Jutro, rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2018, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętych, jak w niedziele.
  2. We wtorek, patronują nam święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjansu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca, będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca, zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź w kaplicy od godz. 15.00, w sanktuarium od godz. 16.30.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. W czasie każdej Eucharystii pobłogosławimy kadzidło i kredę. Składka zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby misji.
  6. W przyszłą niedzielę, święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  7. W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę. Plan wizyty duszpasterskiej i ważne informacje powyżej!
  8. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

9. PROBOSZCZ
    ks. Zdzisław sideł